sekretariat Keine Kommentare

Zhromaždenie členov ZLZ SR 2018 sa konalo

Riadne zhromaždenie členov ZLZ SR sa konalo 9.novembra 2016 v popoludňajších hodinách v priestoroch hotela Kormorán v Šamoríne – Čilistove. Zhromaždenia sa zúčastnili zástupcovia z 24 spoločností, ktoré sú riadnymi členmi ZLZ SR, zástupcovia 6 spoločností, ktoré sú pridruženými členmi ZLZ a hostia. K hosťom patrili aj pán Oliver Wagner z Zentralverband Spedition & Logistik z Rakúska, Ing. Pavol Jančovič a Ing. Pavol Reich zo združenia ČESMAD Slovakia.

_jay4017

V rámci programu riadneho Zhromaždenia členov ZLZ SR odznela správa o hospodárení za rok 2015 a obdobie 1-10. 2016, ktorú predniesla predsedníčka revíznej komisie pani Mária Csismadiová a návrh na rozpočet na 2017. Správu o činnosti Zväzu za rok 2016 predniesol prezident ZLZ SR Ing. František Komora

Tak ako každý rok, boli opäť ocenené študentské práce za rok 2016 :

miesto : Patrik Spevár, SOŠD Sklenárová, BA – Logistické zabezpečenie prepravy konkrétnej firmy expres. a zásiel. službami
miesto : Lenka Šimuláková, DA Žilina – Preprava nebezpečného nákladu
miesto : Bianka Vengrinová, SPŠD Košice – City logistika a Košice
zcfoto6

Potom nasledovala prezentácia Slovensko nemeckej obchodnej komory, ktorú v rámci projektu ProDual predniesla Katarína Pauerová.

Odborný program obsahoval nasledovné prednášky :

JUDr. Margaréta Sovová – bnt attorneys-at-law, s.r.o.

„ Aktuálna situácia vo vzťahu k nemeckému zákonu o minimálnej mzde “

JUDr. Viktor Mišík – AK Mišík

„ Minimálna mzda vo Francúzsku, ktorá je platná od 01.07.2016 “

Pavol Gajdoš – Aon Central and Eastern Europe, org. zložka

„ Poistenie rizík : minimálna mzda, podvody pri preprave tovaru a iné.“

Po skončení oficiálneho programu sa uskutočnilo spoločenské posedenie s občerstvením a pokračovaním neformálnej diskusie.

Celý zápis z riadneho zhromaždenia členov ZLZ SR nájdete TU

zlzmain Keine Kommentare

Vyhodnotenie študentských záverečných prác za 2014/2015

1. miesto : Magdaléna Franeková, Dopravná akadémia Žilina, Zabezpečenie prepravného procesu v železničnej nákladnej doprave

2. miesto : Ján Lechta, Stredná priemyselná škola dopravná, Kvačalova 20, Bratislava, Preprava tovaru na základe karnetu ATA

3. miesto : Nikoleta Tomková, Stredná priemyselná škola dopravná, Hlavná 113, Košice, Spätná logistika